Evde,İşte,Okulda YDS
YDS.NET BİR AKIN DİL EĞİTİM MARKASIDIR

Kontör Nedir, Nasıl Kullanılır?

Merhaba,

Kontör nedire geçmeden evvel “Canlı Ders” nedir sorusunu yanıtlayayım. Canlı ders gruplar için internette yapılan derslerdir. Profesyonel yazılımlar ile bilgisayarınızdan sadece bir linke tıklayarak derse katılırsınız. Derslerde el kaldırabilir, konuşabilir, görüntü aktarabilir, sohbet alanından yazabilirsiniz. Bu derslere katılabilmek için ekstra program yüklemeniz gerekmez. Sadece size verilen kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Nasıl giriş yapılır öğrenmek isterseniz Canlı Derse Nasıl Girilir? adresini kullanabilirsiniz.

Kontör, canlı dersleri izlemek için kullanılan birimdir. Her dersin belli bir ederi vardır. Bu dersin içeriğine göre değişir ve dersin öğretmeni tarafından belirlenir. Dersler genelde 4 ders saatidir toplamda 3 saat civarı sürer. Bu dersler için öğretmen belli bir tutar belirle mesela 10 kontör. Eğer 10 kontörünüz var ise ihtiyacınız olan dersi bulup resimde görülen yere yani Katıla tıklıyorsunuz;

Ekran Alıntısı2

Bu işlem sonucunda sistem sizden kontörü düşer ve artık tüm işlemler bizdedir. Bu saatten sonra bizden mail ve sms bekleyebilirsiniz. Biz ders başlamadan en geç yarım saat önce işlemlerinizi tamamlayıp size mail ve gerekiyorsa sms gönderiyoruz.

 

İyi Çalışmalar

Bu konuyu paylaşın.